Významné osobnosti Pohraničia

Na tejto stránke sa dozviete o významných osobnostiach v Pohraničí a všeobecné informácie o nich známe.

Sania Wolfsängrová – Siegfriedová

Je divná, aspoň to si všetci myslia. Až do nedávna sa jej nikto nevenoval a vychovávala ju len miestna bylinkárka Eris Wittenberg. Jej život sa však úplne otočil po spoznaní rodičov Rolanda Wolfsängra a Beatrix Victorie Santoriovej. Po smrti jej otca vladyku Rolanda Wolfsängra, zdedila vladykovský úrad. Po svojom vydaji za Konráda Siegfrieda získala post Vladyku oficiálne. Uvidíme ako si s tým poradí.

 

 

Konrad Siegfriedsiegfried

Do nedávna verný gardista a silný ochranca Pohraničia, teraz sa mu podarilo aj s bratom založiť nový rod Siegfrieovcov, majú už aj svojich prvých následovníkov. Dievčatá však na seba nenechali dlho čakať a Konrád mieril vysoko. Za ženu si zobral Saniu Wolfsängrovú. Radcom jej však dobrým nieje, priam sa v Stahlwalde už dlho neukázal.

 

 

 

johan sigfried

Johan Siegfried

Spolu s bratom Konrádom založili nový rod Siegfriedovcov. Kde na to vzali dostatočné množstvo peňazí je záhadou. Obaja sa v krátkom čase oženili. Peniaze zjavne prinášajú nie len moc. Johan si zobral za ženu druhú najmocnejšu ženu v Pohraničí. Beatrix Wolfsängrovú, hlavu rodu Wolfsängrovcov. Dlho o ňom však nebolo nič počuť, zaujíma sa vôbec ešte o dianie v Pohraničí?

 

 

 

Beatrix Victoria Sigfriedová (Wolfsängrová, Santoriová)beatrix

O jej ambícii stať sa novým vladykom a pridať trochu ženskej ruky do mužského sveta vie každý. Po jej priznaní lásky k Rolandovi Wolfsängrovi ju jej brat Vittorio vydedil z mena aj majetku. Po Rolandovej smrti sa z nej stala hlava rodu Wolfsängrovcov. Na svojho zosnulého manžela však rýchlo zabudla a v snahe ochrániť Pohraničie si vzala za muža Johana Sigfrieda. Po svadobnej ceste sa však v Stahlwalde už neukázala a za krátko od tade odišiel aj jej manžel. Sú niekde spolu?

 

 

 

Filip Coulvere

Vieru v Gorista udržuje v Pohraničí predovšetkým rod Coulvere. Filip, ako hlava rodu, sa stará o duchovno Pohraničia a vedie omše. Niekedy sa ale na pár dní stratí. Chodí sa len modliť, alebo je v tom niečo iné?

 

 

 

 

Philemon Coulverephilemon

Potom ako sa vrátil z ciest neznámo kde, kandidoval na post vladyku za rod Coulver. Filip, jeho brat, mu však kandidatúru predal podozrivo rýchlo. Po návrate sa vrátil k svojej milovanej snúbenici Johanke Steinovej. Kde bol celý ten čas? A prečo vôbec odišiel? Teraz ho dokonca učí aj mágyňa Dagnus. A pred nedávnom ho aj vladyka menovala správcom Pohraničia.

 

 

Eris Wittenberg

Bylinkárka sa v Pohraničí objavila už pred pár rokmi, ako jedna z mála nepatrí k žiadnemu rodu a ani si ju nikto netrúfa privlastňovať, ochotne však pomáha rodu Wolfsänger a hlavne Sanii. Predsa len, stratiť priazeň jediného zdroja liečivých mastí a aj iných… užitočných vecí… Prečo sa zdržuje zrovna v Pohraničí, a aký dôvod má starať sa o Saniu, však nikto nevie. Šíria sa o nej klebety, že nieje to, za čo sa vydáva. Vyzerá zrazu oveľa staršie ako vyzerala pred pár rokmi. Žeby jej bylinky neprospievali? Už dávnejšie sa stratila, odišla alebo umrela?

 

Auris

Ako mág z Bratstva mágov prišiel do Pohraničia vypomáhať rodu Wolfsängrovcov. Až na zahnanie černokňažníka však veľa ochrany nepriniesol. A ani na svadbe sa moc nevyznamenal. S pomocou ostatných mágov sa mu podarilo vytvoriť bariéru proti prvorodeným. A svoje schopnosti využíva celkovo pre pomoc Stahlwaldu.

 

 

Dagnus

Mladá mágyňa prišla spolu s Aurisom a vypomáhala v rodine Santoriovcov, po smrti Vittoria Santoriho však prešla k rodine Sigfriedovcov. O oboch mágoch sa ale v podstate nič nevie. Začala však vyučovať Saniu aj Philemona mágií. Len vďaka jej pomoci sa podarilo zdolať požiar lesa a pomohla zachrániť aj Saniu. Všetka tá mágia má ale cenu. Spolu s ostatnými mágmi sa jej podarilo vyrobiť ochrannú bariéru proti prvorodeným.